دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم || هارمونی دی الدی کاپریو و داونی جونیور در نقش مولانا و شمس ؟

photo_2016-06-09_14-11-01

دیوید فرانزونی فیلمنامه نویس برنده اسکار در حال نوشتن فیلمنامه‌ای از زندگینامه مولانا است و در عین حال با انتقاد روبه رو شده چون می‌گوید دوست دارد دی کاپریو این نقش را بازی کند.

به گزارش مهر به نقل از اکسپرس، این فیلمنامه نویس که فیلمنامه ‌«گلادیاتور» را نوشته چندی پیش به استانبول سفر کرد تا با محققان و کارشناسان زندگی مولانا ملاقات کند و بتواند با تکمیل فیلمنامه ساخت آن را سال آینده کلید بزند.

فرانزونی گفته است دلایل زیادی برای ساخت چنین فیلمی وجود دارد وی گفته است: فکر می‌کنم یک دنیای دیگر وجود دارد که لازم است درباره‌اش حرف بزنیم. رومی در آمریکا نیز بسیار محبوب است. باید به او چهره بدهیم و داستان زندگی‌اش را روایت کنیم.

فرانزونی و استفن جوئل براون تهیه کننده گفته‌اند دوست دارند لئوناردو دی کاپریو در نقش رومی جلوی دوربین برود و رابرت داونی جونیور نیز در نقش شمس تبریزی بازی کند. آنها افزوده‌اند: این سطح بازیگرانی است که ما دوست داریم در این فیلم و در نقش این شخصیت‌ها ظاهر شوند.

با این حال منتقدان می‌گویند قیافه بازیگر تایتانیک چندان به کسی که متولد افغانستان باشد شباهت ندارد و رابرت داونی جونیور نیز به فردی که سفیدپوست نباشد، شبیه نیست!

گاردین نیز که این خبر را در بخش جهان اسلام منتشر کرده در این باره با استناد به سخنان فرانزونی نوشته است: با ساخت چنین فیلم‌هایی می‌توان به کلیشه‌هایی که درباره مسلمانان وجود دارد، پایان داد.

فرانزونی که درباره این شخصیت قرن ۱۳ نوشته، افزوده است: رومی شبیه شکسپیر است؛ او شخصیتی با بی‌نهایت استعداد است و برای مردم و جامعه خودش بسیار باارزش است و این اهمیت تا جهان امروز نیز آمده است.


 1. علی گفت:

  عزیزم بیسواد تویی که هنوز نمیدونی که مولانا از کدام تبار و در کدام کشور به دنیا امده و خانه اصلیش در کجاست، شما مشکلتون اینه که قکر میکنید که هر کی گه به زبان فارسی حرف میزنه یا شعرمیگه ایرانی هست
  بابا یکم این تاریخ رو رخش رو ورق بزنید تا بفهمید که مولانا افغانی بوده و زادگاه اصلیش در بلخ باستان هست . تا کی میخوایید که دست از این دزدی فرهنگی دست بردارید.

 2. mira گفت:

  مولانا انسانی از تبار ایران است ولسی واقعا از بین 70 میلیون ایرانی چند نفر هستند که از روی اشعار مولانا یکبار خوانده باشند در ترکیه هرسال دریاد بود مولانا رقص سما ِِبرگذار میشود ومثنوی خوانی دارند در ایران بعضی ازکسانی که دم از دیانت میزنند حتی با منقاش مثنوی را ورق میزنند چون عقیده دارند نجس است اینگونه افراد که ایرانی هستند ما ایرانیان چه انتظاری از بیگانگان داریم

 3. حسن کرال گفت:

  اینا کلا نشان از لیاقت ترکهاست که به شاعری که از خودشون نیس اهمیت میدن ولی خود ایرانیا بیخیالش شدن 🙂

 4. انا گفت:

  سلام از هالیوود نباید انتظار داشت در مورد تاریخ و ادبیات ایران حقیقت و بگه اون از فیلم سیصد و اسکندر نمونه بارزش پس مولانا و شمس را هم یک ایرانی نشون نمیدن مطمعنا ولی پرچم تاریخ و ادبیات ایران همیشه بالاست اگر چنین مشکلی باشه ایرانیای مقیم امریکا خوب با کارگردان برخورد میکنن .اگر هم در فیلم اشاره ای به ایرانی بودن حضرت مولانا نشود نشون دهنده بی سوادی نویسنده و کارگردان فیلم میباشد

 5. کامران گفت:

  ترکها پول دادن خیلی هم سفارش کردن که اسمشون برده بشه یجور تبلیغ ترکانست و کلا ژانرش هم ترکیه خخخخخخخ

 6. محدثه گفت:

  مهم نیست که حالا کجا به دنیا اومده …
  به هر حال همه انسانیم و از یک نوع … خیلی فرقی نمیکنه ..
  ولی شخصا دوست دارم دی کاپریو این نقشو بازی کنه 🙂

 7. رضا گفت:

  اصلا مهم نیست که کجا به دنیا اومده و کجا از دنیا رفته. مهم اینه که چرا به زبان فارسی شعر گفته

 8. مهران گفت:

  یعنی خداییش انصافه. مولانایی که مامیشناسیم دنیامیدونه اهل ایرانه نه افغانی بلدبود شعربگه نه ترکی.ازشانس بدماتوبلخ به دنیا اومدوتوقونیه درگذشت.حالاماکه وسطیم هیچی به مانمیرسه مگه میشه مه داریم.

 9. رضا گفت:

  ابن سینا رو که امارات به اسم خودش ثبت کرد ، مولانا رو هم افغانستان و ترکیه………. فردا هم فردوسی و حافظ و سعدی رو هم حتما استان بحرین برای کشورش ثبت میکنه…… مسوولین ما هم که تو کف برجام ….
  هی خدا…..